Máme tu sportovní boom ….

Máme tu sportovní boom, běžecký boom, parkour boom, fitness boom,… Sportování  je zkrátka určitým společenským plusem, a to už dokonce i ve vyplňování životopisu při hledání zaměstnání. V zahraničí na to přišli již dříve, že sportující zaměstnanec je pro ně mnohem perspektivnější než ten, který nevyjde ani dvě patra schodů. Ať už v míře promeškaných hodin vlivem nemocí nebo celkovým přístupem k řešení problémů. Sportovci jsou zkrátka klidnější, pohodovější a výkonnější.

Toho samozřejmě využívají města s moudrými zastupiteli a sportování svých občanů plně podporují. Chtějí své občany zdravé a pozitivní. Spokojenost všech vede přeci ke spokojenosti města. A v tomto případě nemusíme až do zahraničí, podpora sportu městy funguje v Praze i malých městech všude kolem nás.

Proč tomu tak není na Dobříši? Proč zejí prázdnotou uzamčená hřiště a běžecké dráhy, které jen chátrají? Proč tu vlastně ani pořádně není kde sportovat, pokud nejste členem nějakého klubu? Zapálených trenérů je nás tady dost. Ale podpora jaksi chybí. Nebyl by problém organizovat pravidelné městské kroužky, tréninky, s dětmi i dospělými. Snažit se skupiny spíše spojovat, než izolovat. Otevírat nevyužitá sportovní hřiště v době jejich nečinnosti, hledat a aktivně zřizovat nová. Od hřišť pro nejmenší děti, po venkovní posilovny, osvětlené stezky pro cyklisty a běžce. Toto všechno již v malých městech funguje, není to žádná sci-fi.

Stejně tak jako pořádání sportovních akcí pro nás, občany Dobříše. Jako příklad může sloužit Běh města Dobříše, který ve spolupráci s aktivními sportovními nadšenci může pořádat město samo. A bez agentur.

Pojďme ukázat, že i Dobříš je skvělé místo pro sportování. Že naše malebné městečko sportovce spojuje. Ve zdravém těle, zdravý duch.

#myslijinak

#9 Simona Pancíř Švarcová, 39 let
Zdatná manažerka neustále v běhu, organizátorka sportovních a charitativních akcí, pejskařka.