Máme rádi zvířata?

Máme rádi zvířata? 

Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst…zpívala ve známé písničce Jitka Molavcová. A jak to máte vy? Máte zvířátko doma, takového toho rodinného mazlíčka? A co ta zvířátka, jimž osud nebyl tolik nakloněn? Zajímáte se, nebo před nimi radši zavíráte oči? Protože co oči nevidí, srdce nebolí?

Tak podobný přístup zvolilo město k toulavým kočičkám…ony v podstatě na Dobříši neexistují. Lidé je raději nevidí a Městská policie je nemá kam umísťovat. Útulek má prostory pouze pro psy. Kam tedy s bezprizorními a ztracenými kočičkami? Kam s kočičkami, které potřebují veterinární péči? Částečným řešením jsou i kastrační programy, které fungují velmi dobře i ve větších okolních obcích.

Co je vlastně kastrační program?

Cílem tohoto projektu je kromě osvěty týkající se kastrací toulavých koček zejména hradit poplatky za KASTRACE volně žijících koček a kocourů, kteří prokazatelně nemají majitele a po kastraci se vrací zpět do lokality odchytu.  Projekt se zaměřuje na kastrace koček z míst, kde se nekontrolovaně množí (například zahrádky, vnitrobloky, sídliště). Také pomáhají lidem, kteří chápou význam kastrace, ale nemají na kastraci dostatek finančních prostředků (většinou důchodci s minimálním příjmem).

Myslíte si, že to není váš problém? Omyl –  zvířátka jsou problém nás všech. Svůj osud nevybírají, vybírá jim ho bohužel člověk.

A my už nechceme zavírat oči. Chceme, aby se město plně podílelo na kastračním programu a tím na kontrolované regulaci toulavých koček. Tím se také zamezí šíření nemocí a zbytečného trápení a umírání živých tvorů…které má na svědomí člověk. Chceme jít příkladem našim dětem v péči o přírodu, jíž jsou zvířátka součástí.

#myslijinak

#9 Simona Pancíř Švarcová, 39 let
Zdatná manažerka neustále v běhu, organizátorka sportovních a charitativních akcí, pejskařka.