Drze a otevřeně řeknu, že bych chtěl být starostou

Chtěl bych být starostou, abych mohl změnit Dobříš tak, že zde budu žít rád:  bez stresu z rozbitých silnic, z nemožnosti poslat děti na kole do školy nebo za kamarády nebo kvůli tomu, že jen nadáváme na puberťáky, kteří se nudí a dělají nepořádek a nikdo pro ně nic neudělá, že na Dobříši není kam jít a spousta dalších věcí.

Jsem 8 let v zastupitelstvu a jako zastupitel mimo radu a užší vedení nic nezmohu. Fyzicky jsem pár věcí zrealizoval, pár drobností ze začátku prosadil, ale má  přímočarost by jim uškodila, tak vše ostatní mi už jen bourali např. skatepark.. V jiných zastupitelstvech jednají bez ohledu na strany, jdou za cílem. A to je můj hlavní cíl, lidi spojit, zapojit, naučit je myslet jinak.

Chci být starostou, protože lidé, kteří na tento post kandidují, Dobříš do výše zmíněného stavu přivedli a chtějí více peněz za minimum práce. Zvýšenou aktivitu vyvíjejí pouze před volbami.

Příkladem může být ODS, pravicová strana, ve které vlastně nikdy téměř nikdo z nich nepodnikal, nezaměstnával, nevzal na sebe odpovědnost za ostatní. Jejich nejpravicovější heslo je, že nejlepší vlastník je soukromník.  Jen na poslední chvíli a těžce jsem zabránil za jejich vlády prodeji Polikliniky, za nynějšího působení prodeji Papežanky, ale už  nezabránil prodeji bytu.  To vše je součástí občanské vybavenosti: Poliklinika slouží lékařským ordinacím, Papežanka skautů a byt mohl posloužit začínajícímu lékaři či učiteli za přívětivý nájem. S kandidátem na starostu ODS se však můžete projet na kole po Dobříši, po které sám pěšky nehodí a tedy ji nezná.

Chci být starostou proto, že třeba za čtyři roky kandidátka na starostku za ANO o 100% zdražila údržbu zeleně, že rozložila vztahy v městské policii a v údržbě majetku osobně nedokázala vůbec nic. Že bezpečnou dopravu po městě ani náznakem radní nezkusili předložit, že se spolkovým domem se nepohnuli ani o píď, ačkoliv se jedná o akci maximálně na rok, jen zvýšili rozpočet celého projektu o 100%. Že třeba další kandidát na starostu, tentokrát za ČSSD,  jen aby obhájil předražené náklady na zavedení druhého úsekového měření v ul. Plk Petroviče pod Slovankou, vypnul semafor  u přechodu pod Sanatoriem i když tím ohrozil chodce z celé oblasti?! Samozřejmě, fyzicky to neudělal sám… nebo se mýlím a je to tak složitá závada, že ji neumí opravit ani půl roku… J

Chci být starostou proto, že třetí kandidát na starostu za STAN slibuje program, ve kterém jako starosta po 4 letech selhal a jen přenesl neudělanou práci na další období!?  A tu kterou udělal, se prodražila o 30%  – myslím tím Šisák-kruháč,  1.ZŠ a přístavbu školky na Větrníku. Ve všem byly projektové i stavební chyby.  Zeptejte se třeba kuchařek či učitelů. Jestli se nebudou bát o místo, rozpovídají se zajímavě. A jak to vím, že je to předražené?  Podobný dům jsem na náměstí stavěl, byl o 30% větší, složitější a o 60% levnější.  Rozdíl oproti běžné ceně u těchto akcí se vyšplhá až na 20 milionů. A tento kandidát, nyní starosta jednoduchým trikem vyloučil nepotřebné firmy, včetně místních, z výběrového řízení. Zájem i kapacity by na to měly.

Chtěl bych být starostou proto, že třeba kauzu Západní jsme v případě zvolení a získání dostatku mandátů schopni vyřešit obratem. Máme v hnutí zástupce obyvatel i žalující stranu, jsou ve shodě nad řešením. Problémem je město, konkrétní lidé by museli přiznat vinu. Myslíte, že to po zvolení udělají?

Chci být starostou, protože umíme postavit spolkový dům, uspokojit všechny požadavky, udělat ho ekonomický a funkční tak, jak se zde ještě žádná stavba nepostavila a za 40% ceny, než jakou navrhuje toto  vedení radnice ve spolupráci s dalším kandidátem na starostu za KDÚ-ČSL  I. Salcmanem a členem ODS A.Boehmem.  Nemají totiž problém stavět za 100 milionů a při tom na to nemít a hlavně tomu ani technicky nerozumět. Stačí volba špatného projektanta, špatné zadání, nedostatečný dozor a hned jsme na vícepracech za 10-20 milionů. Jak to je běžné u staveb na Dobříši. Kde?  Takřka všude. Naposledy to byla školka na Větrníku, kde si za svou vlastní chybu při podpisu smlouvy o dílo požádá starosta S. Vacek (STAN) o dva miliony pro firmu a o 1 milion za chybu projektanta!!! Že o tom nevíte? Přečtěte si pečlivě zápis ze zastupitelstva. Podobný případ je přístavba 1. ZŠ – předražení o 15 milionů a zdržení o rok!

Chci být starostou, protože vyřešíme racionálně, ekonomicky a ekologicky spolkový dům, knihovnu, zimní stadion. V našem týmu  máme specialistu s 50-letou zkušeností, který staví a řídí velké projekty  po celé republice už 25let, máme na to ekonoma a právníka, který se zaměří na detaily smluv. Opravíme silnice, budeme šetřit vodou, pokračovat v jejím zadržování v krajině. Jestli umožníme rozvoj zástavby, tak jen s ohledem na vydatnost pramenů, ochrany spodních vod a návazně i posílením čistírny, která už dávno nestačí 12-15 tisícům obyvatel, kteří v podstatě na Dobříši jsou. Zjednodušíme s minimálním nákladem pohyb seniorů po městě. Nebude to zítra, ale postupnými kroky se život na výrazně zlepší a zpříjemní.

Máme v týmu trenérky s manažérskými schopnostmi pro děti i dospělé. Máme člověka znalého kultury nejen dobříšské. Máme i skvělou duši Veroniku, která sama je pedagožkou, překladatelkou, aktivní ve školství a nejen v českém. Školství na Dobříši potřebuje jiný přístup. I od toho je v našem týmu nadějný učitel a další s námi komunikují. Umíme to zorganizovat.

Máme v týmu historika, píšícího knížky 16let o Dobříši, svědomí a paměť Dobříše. Je zárukou toho, že nebudeme opakovat chyby předků a že se budeme posouvat kupředu díky jejich zkušenostem a znalostem místního prostředí. Detailů, které chceme změnit je nekonečno, stejně jako je č. 8, naše číslo pro volby.

Chci být starostou, kvůli všem těmto lidem, svým osobním zkušenostem z mého rozmanitého života: v emigraci do ciziny, z podnikání, z práce pro zahraniční firmu, při střetu s úřady, soudy, ale i po 8 letech v zastupitelstvu, kde jsem byl rebelem, a ne bez příčiny.

Proto všechno si troufám říct, že chci být a jsem schopen být starostou, který Dobříš změní.

Pomozte nám, volte pouze č. 8, nekroužkujte jednotlivce. Jen taková změna může přijít. 

#myslijinak

#1 Filip Kahoun, 49 let – kandidát na starostu
8 let rebel, a ne bez příčiny, v zastupitelstvu, s dobrou znalostí detailů vedení města, stavař, otec, sportovec.